ĮVYKO MOKYMAI „BENDRADARBIAUDAMI MOKOMĖS KURTI PAŽANGŲ KAIMĄ“

2024-10-04 12:33

Š. m. rugsėjo 26-27 d. įvyko dviejų dienų išvažiuojamieji į VVG „Pajūrio kraštas“ veiklos teritoriją mokymai „BENDRADARBIAUDAMI MOKOMĖS KURTI PAŽANGŲ KAIMĄ“.

Mokymai suorganizuoti įgyvendinant VšĮ „Paluknio aerodromas“ vietos projektą  „Bendradarbiaudami mokomės kurti pažangų kaimą“Nr.TRAK-LEADER-1C-M-32-1-2024/42VS-PV-24-1-05206-PR001. Mokymus organizatorius – VšĮ „Sprendimų partneris.

Mokymų metu buvo aplankytos kelios svarbios vietos, kuriose dalyviai susipažino su įvairiomis iniciatyvomis ir projektais.

 

Brožiai

Pirmoji stotelė buvo Brožiai, kur dalyviai sužinojo, kaip gimsta idėjos ir nuo ko reikia pradėti jas įgyvendinti. Pagrindinė tema buvo Sumanūs kaimai, bendradarbiavimas ir sveikatai palankus maistas. Brožių kaimo bendruomenė yra puikus sumanaus kaimo strategijos pavyzdys. Bendruomenė garsėja "išvažiuojamuoju" maistu, moderniu daržovių ir sveikuoliškų sultinių gamybos cechu, degustacijų patalpa ir sutvarkyta aplinka. Svarbiausia – suburta profesionali komanda, kurią sudaro gydomosios mitybos specialistai, profesionalūs virtuvės šefai, sveiko maisto gamintojai, mokslininkai, inovatoriai, ekologinių ūkių ir veiklių bendruomenių atstovai. Sukurta 16 darbo vietų.

Buvo pristatyti du projektai: „Vietos augintojų ir bendruomenės įtraukimas kuriant trumpąją maisto tiekimo grandinę Brožių kaime“. Mokymų dalyviai taip pat dalyvavo degustacijoje ir edukacijoje apie sultinius – „supermaistą“. Sužinota apie sultinių naudą sveikatai ir vertinti jų skoniai. Vėliau vyko unikalių desertų degustacija „Viskas, kas tikra“, kur dalyviai sužinojo apie desertų gamybą ir vertino jų skonį. Desertai buvo gaminami iš natūralių produktų, be cukraus, gliuteno, pusfabrikačių, stabilizatorių, dažiklių ir konservantų.

 

Veiviržėnai

Antroji stotelė buvo Veiviržėnai, Klaipėdos rajono amatininkų sostinė. Čia buvo pristatytas projektas „Klaipėdos rajono amatų centro įkūrimas Veiviržėnuose“. Dalyviai susipažino su septyniomis skirtingų amatų edukacinėmis programomis, pritaikytomis įvairaus amžiaus žmonėms – vaikams, jaunimui, suaugusiesiems ir senjorams. Amatų centro veikloje dalyvauja Klaipėdos rajono amatininkai ir tautodailininkai, organizuojami edukaciniai renginiai, mugės, seminarai. Dalyviai taip pat dalyvavo ekskursijoje po Veiviržėnų slėnį, kur buvo įgyvendinti penki projektai. Vienas iš jų – pasakojanti instaliacija, sukurta iš senų durų, molio ir kitų medžiagų, atskleidžianti miestelio legendą.

 

Dreverna

Trečioji stotelė buvo Dreverna – mažųjų laivų uostas. Bendruomenė „Lamata“ įgyvendina projektą „Amatų ir laisvalaikio centro įkūrimas“. Projekto tikslas – įkurti amatų ir laisvalaikio centrą, pritraukti kūrėjus (amatininkus, menininkus, muzikantus) ne tik iš Klaipėdos rajono, bet ir iš įvairių Lietuvos ir pasaulio kraštų. Tai prisidės prie Drevernos kultūrinio vystymosi, skatins turizmą bei bendruomenės ir vietos jaunimo užimtumą. Naudojant patrauklius ir įtraukiančius atkuriamosios istorijos metodus, vedamos edukacinės programos, kurios skatina domėtis Kuršiško krašto istorija bei kultūros paveldu, ją vertinti ir puoselėti. Dalyviai dalyvavo edukacinėje programoje „Vikinginio laikotarpio patiekalų rekonstrukcija“, kur ragavoi XII amžiaus patiekalų.

 

Antrą mokymų  diena buvo aplankytos kelios svarbios vietos, kuriose dalyviai susipažino su įvairiais socialiniais ir bendruomeniniais projektais, vietos bendruomenės įtraukimu bei trijų sektorių bendradarbiavimu.

 

Svencelė

Antros mokymų dienos pirmoji stotelė buvo Svencelė – jėgos aitvarų ir burlenčių mėgėjų meka. Čia dalyviai susipažino su vandens sporto ir turiningo laisvalaikio praleidimo vieta bei bendraminčių bendruomene. Po diskusijos ir apibendrinimo dalyviai tęsė kelionę į Priekulę.

 

Priekulė

Antroji stotelė – Priekulė, kur dalyviai susipažino su Mažosios Lietuvos kultūros atspindžiais ir socialinių bei bendruomeninių verslų/projektų panašumais ir skirtumais bei problemomis, kurias jie sprendžia.

  • Viešoji įstaiga EVĖS namai – senelių namai, kur dalyviai galėjo pasimėgauti kava ir tradicinio Klaipėdos krašto pyrago degustacija. Priekulės bendruomenė legaliai teikia šarvojimo paslaugas ir turi higienos pasą. Projekto metu sukurtas 1 etatas.
  • Mažosios Lietuvos sportinio šaudymo asociacija įveiklino patalpas ir įrengė treniruoklių salę. Projekto metu sukurti 2 etatai.
  • Bendruomenė „Priekulės ainiai“ – bendruomeninis vaikų dienos centras ir lauko darželis, kuriame taikoma Montessori ugdymo sistema. Pastatyti 5 moduliniai nameliai ir įrengtas druskų sensorinis kambarys. Projekto metu planuojama sukurti 2 etatus.

Po diskusijos ir apibendrinimo dalyviai pietavo ir tęsė kelionę į Jakus.

 

Jakai

Trečioji stotelė – Jakų bendruomenės centras, kuris įrengė unikalų gamtamokslinės krypties lauko vaikų darželį „Koriukas“. Kupoliukai, panašūs į bičių korius, sujungti koridoriais, sudaro 5 kupolus po 40 kv. m ir vieną – 80 kv. m. Darželio teritorijoje gyvena bitės, o vaikai mokomi tinkamai su jomis elgtis ir prižiūrėti.
Po kavos pertraukos dalyviai tęsė kelionę į Aukštkiemius.
 

Mokymų metu daug aplankyta, pamatyta. Grįžtant į Trakus, vyko abiejų dienų mokymų apibendrinimas ir diskusija.

Dėkojame mokymų dalyviams, Trakų krašto vietos veiklos grupės administracijai ir Valdybos nariams, VVG „Pajūrio kraštas“ VPS administravimo vadovei  Raimondai Damulienei, mokymų organizatoriams VšĮ „Sprendimų partneris, VVG „Pajūrio kraštas“ lankytų objektų savininkams ir visiems kitiems, prisidėjusiems prie mokymų organizavimo
 
Dalinamės mokymų akimirkomis. 
 
 
VšĮ „Paluknio aerodromas“ informacija


Kopijuoti ir platinti trakuvvg.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Dėl netikslumų svetainėje kreiptis [email protected]