Trakų krašto vietos veiklos grupės VPS administruojantys darbuotojai kovo 7 d dalyvavo VVGT valdybos išplėstiniame posėdyje nuotoliniu būdu, o kovo 6 d. gyvai susitiko su Vilniaus regiono vietos veiklos grupėmis diskutuoti apie vietos veiklos grupių stambinimą Lietuvoje.
Tai abiejų susitikimų pagrindinė diskusijos tema: galimai neišvengiamas VVG susijungimus būsimoms kaimo strategijoms kurti ir paskui įgyvendinti. Žemės ūkio ministerija jau planuojasi LEADER programos po 2027 m. įgyvendinimą ir kreipėsi į VVG tinklą, kur VVG pačios išdiskutuotų, kaip įsivaizduotų programos įgyvendinimo procesą.
Susitikimuose prie jokių išvadų neprieita. Kaip priimta netaisyklingai lietuviškai sakyti „klausimas liko atviras“, t. y. nepriimta jokių sprendimų ir siūlymų.
VVG tinklo citata: „Labiausiai nuogąstaujama, ar susijungusi sistema garantuos, kad VVG aktyvūs žmonės vadovai, biurų darbuotojai neatitruktų nuo atokiausių teritorijos gyventojų. Taip pat aptarta, kaip skaitine reikšme galima būtų įsivaizduoti jungimąsi ir prieita prie bendresnės išvados, kad jokiu būdu tai neturėtų būti gyventojų skaičius (nes savivaldybės labai skirtingos), galbūt skaičiuoti galima būtų savivaldybių ar net seniūnijų lygmeniu. Tikimasi, kad tai leistų bendrinti teritorines problemas ir neatitrūkti nuo žmonių. Pats jungimosi procesas turėtų būti ne prievartinis, bet aiškiai skatinamasis - numatant patrauklų finansavimą. Taip pat diskusijoje išsirutuliojo vizija, kad esančios vietos veiklos grupės neturėtų kurti dirbtinio naujo juridinio vieneto strategijos projektui įgyvendinti, bet pagal jungtines sutartis suformuotų bendrą valdymo organą, įsipareigojimus ir finansavimą.“